WISPORT - PRODUKT - FAS

FAS

FAS
FAS Plus Evolution

FAS

Najbardziej uniwersalny, w pełni regulowany, a zarazem najbardziej komfortowy system nośny.
Zawieszenie w systemie FAS zbudowane jest z listew wykonanych ze specjalnego, sprężystego stopu aluminium, zintegrowanych ze sztywną, tylną częścią plecaka, przylegającą do pleców użytkownika.

Ta sztywna część pleców plecaka stanowi swoistą przegrodę pomiędzy zawartością plecaka, a plecami użytkownika. Uniemożliwia nie tylko uwieranie w plecy źle zapakowanej konserwy, ale również nadaje samemu plecakowi formę i trzyma we właściwych pozycjach poszczególne jego elementy.

Pasy nośne (szelki) mają możliwość bezstopniowego przesuwania się po listwach - w górę i w dół, umożliwiając tym samym dopasowanie plecaka do wzrostu użytkownika.
Dopasowanie to można wykonać (zresztą tak jest najlepiej) mając na plecach założony i wypakowany plecak. Regulację można korygować nawet podczas marszu, oczywiście nie zdejmując plecaka.

Zwiększenie zakresu regulacji umożliwia specjalna konstrukcja pasa biodrowego. Pas biodrowy nie jest bowiem na stałe związany z plecakiem, lecz można go bardzo łatwo zdemontować. Pas biodrowy jest asymetryczny. Takie ukształtowanie powoduje, że po wyjęciu pasa, odwróceniu go o 180° i ponownym zamontowaniu, zwiększa się długość pleców o ok. 8 cm. Plecak można użytkować również bez pasa biodrowego.

Wszystkie elementy systemu FAS, bezpośrednio stykające się z ciałem użytkownika (szelki, poduszka lędźwiowa, pas biodrowy) są ergonomicznie wyprofilowane i pokryte przestrzenną siatką AIR NET umożliwiającą swobodną cyrkulację powietrza, a tym samym przewietrzanie pleców użytkownika i odprowadzanie nadmiaru wydzielającej się podczas długiej wędrówki pary wodnej.

Inną ważną cechą dobrego plecaka jest jego stabilność. System FAS ze względu na wielopunktowe zawieszenie szelek na listwach prowadzących oraz zastosowanie systemu taśm stabilizujących szelki i pas biodrowy, zapewnia bardzo dużą stabilność i zapobiega kołysaniu plecaka podczas marszu. System ten jest również niewrażliwy na nierównomierne obciążenie plecaka oraz dynamiczne obciążenia np. podczas wspinaczki lub jazdy na nartach.

Dodatkowo system FAS umożliwia transfer obciążenia na biodra użytkownika nawet do 70 - 80%. System FAS umożliwia pełną regulację oraz przenoszenie obciążenia nie tylko w zależności od wzrostu, sylwetki i indywidualnych wymagań użytkownika, ale również w zależności od warunków i ukształtowania terenu, po którym wędrujemy. Jest to o tyle ważne, że plecak inaczej zachowuje się podczas wędrówki po terenie płaskim, inaczej kiedy idziemy pod górę, a jeszcze inaczej kiedy schodzimy w dół.

MODYFIKACJE SYSTEMU FAS:

FAS PLUS EVOLUTION - posiada dodatkowe poduszki ponad poduszką lędźwiową oraz szerszy wyjmowany pas biodrowy.

Zastosowany w plecakach: GUIDE

FAS PLUS MILITARY - FAS PLUS EVOLUTION oraz dodatkowo wyjście na camelbak, uchwyt grimlock oraz klamry szybkiego wypinania plecaka.

Zastosowany w plecakach: RACCOON, WILDCAT

uproszczony FAS ERGONOMIC - posiada płynną regulację wysokości zawieszenia, pas biodrowy, krótszy oraz mniejszy niż w systemach FAS PLUS, wszyty na stałe. Szelki oraz pas biodrowy pokryte siatką AIR NET ECO. Szelki wyprofilowane nie posiadają dodatkowego pogrubienia w częsci szczytowej.

Zastosowany w plecakach: REINDEER, MOSQUITO

FAS PLUS ERGONOMIC - FAS ERGONOMIC z dodatkową możliwością wyjmowania pasa biodrowego.

Zastosowany w plecakach: QUICKPACK, ELMISTI

 

poleć znajomemu


drukuj produktdodaj do porównywarki

 

PRODUKCJA I SKLEP FIRMOWY 

MANUFACTURING
AND FLAGSHIP STORE

ul. Traktatowa 6
54-425 Wrocław
POLAND

tel. 48 71 373 70 10,
fax 48 71 37378 00

http://wisport.com.pl//  ::  biuro@wisport.com.pl  :: www.facebook.com/wisport

 

 

 ul. Boczna 11
55-040 Tyniec Mały
POLAND

tel. 48 71 373 70 10,
fax 48 71 37378 00